search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

Už od malička jsme s našima jezdili na hory, a já miluju lyžování. Myslím, že kdybych si měla vybrat mezi mořem a horama, o kousek by ty hory vyhrály. Což je paradox, vzhledem k tomu, že žijeme na Floridě 😁. Když nám kamarádi nabídli jet s nima na pár dnů do Colorada, byli jsme nadšení. Strávili jsme tam jen čtyři dny a mě Colorado tak nadchlo, že jsem chvilku koketovala s myšlenkou se tam odstěhovat. Nakonec nás od toho ceny nemovitostí, náklady na život a ta neskutečná zima rychle odradili.  Ale rok na to jsme se tam vypravili na celých osm dnů. Cesta z Fort Lauderdale do hlavního města Denveru trvá 4 a půl hodiny a zpáteční letenka stoji kolem $300. Letěli jsme první týden v únoru a přechod z našich krásných Floridských 24 stupňů do Coloradských -25 stupňů byl jednoduše krutý 😁. Půjčili jsme si to nejlevnější auto, myslím že Toyotu Corollu, v Advantage půjčovně přímo na letišti. Půjčovné na týden stoji kolem $350, ale počítejte navíc s vratnou zálohou. Tu má každá půjčovna jinou, ale většinou je to $200. Ubytování jsme našli na HomeAway, na samém okraji Silverthorne, místě, které tvoří střed všech lyžařských center, vzdáleném asi 70 mil od Denveru. Byl to maličký apartmán s kuchyní, ložnicí, koupelnou a malým obývákem. Pro dva lidi absolutně ideální. Až na cenu. Protože je Silverthorne (nebo spíš celé Colorado 😁) nejen v zimě ohromně populární, je ubytovaní doopravdy drahé. Nás tady ten maličký apartmán vyšel na týden na asi $1100. Ale lokalita (hned dva pivovary přes cestu) a výhled byl úžasný.

V okolí Silverthorne je několik populárních lyžařských center, a mezi naše nejoblíbenější patří Arapahoe Basin, kde je 109 sjezdovek a vrchol je 3 978 m. Mají taky dvě restaurace kde je full bar, ideální 😎. Ski pass na jeden den stoji $76, ale čtyřdenní $180 a pokud je koupíte online, většinou je tam ještě nějaká sleva.

Lyže jsme si ppůjčovali přímo v Silverthorne a ta „naše“ půjčovna byla úžasná v tom, že nám lyže půjčili na celých osum dnů, ale když jsme jim při vrácení řekli, že jsem lyžovali jen šest dní, tak nám naúčtovali opravdu jen šest dní. Lyže pro nás pro oba nás tak vyšly asi na $400.

Jeli jsme od středy do čtvrtka a vynechaly jsme sobotu a neděli, protože v tyto dny byly sjezdovky fakt přecpané už od od rána. Jinak jsme lyžovali opravdu od rána až do půl čtvrté, kdy přestávají jezdit vleky. Celou dobu jsme měli takové krasné azurové nebe a teplota se pořád držela kolem krásných mrazivých -20 stupňů. Lyžovalo se úžasně. O Coloradu se říká, že je země s největším počtem slunečných dnů v roce, víc než 300 dnů   (to je víc než na Miami Beach nebo v San Diegu).

No a když jsme nelyžovali, šli jsme si zabruslit na místní jezírko. I když na FL máme zimní stadion hned za domem, byli jsme tam jen jednou jedinkrát a podle toho moje bruslení taky vypadalo. Na fotkách jsme tak vysmátí, protože mě Viky porad musel sbírat ze země😂. Taky jsem JÁ,ale Viky dohlížel, postavila snehuláčka Eduarda ☺️.

Taky jsme si zajeli se okoupat na sirné prameny do městečka Hot Sulphur Springs, které je vzdálené asi 60 mil od Silverthorne. Po cestě jsme viděli nespočet srnek, laní, ovce tlustorohé a několik lišek. Vstup na prameny stoji $20 na celý den. Každý den jejich 21 bazénky proteče přes 200 000 galonu minerální vody, která se nijak nefiltruje ani chemicky neošetřuje. Teplota vody se pohybuje od 35 do 45 stupňů a je neskutečně relaxační si ležet v teplé vodě, když vzduch kolem má pořád kolem -15 stupňů.

Během koupačky nás přišli navštívit laně a taky pár králíků, a tak nám to učarovalo, že jsme si tam zajeli ještě jednou😁.

Ale nejlepší zážitek určitě byl, když jsme si půjčili sněžný skútr. Našli jsme půjčovnu kousek o nádherného historického městečka Red Cliff, takže celý výlet za dobrodružstvím byl moc hezký. Dvouhodinové půjčení skútru pro dva stojí $175 a dostanete k tomu i helmy. Sranda byla, když nás varovali, že máme zůstat na vyznačených trasách, protože pokud zapadneme někde mimo, vyproštění může stát kolem $600. Takže jen pár stovek metrů od půjčovny to můj outlaw muž nevydržel a musel jít řádit mimo cesty, a samozřejmě, že zapadl 😂👍. Good job! Ale i když jsme měli sníh snad až po prsa, společnýma silama jsme ho zase vyprostili. Výlet byl krásný, ale já teda posera se v některých momentech docela bála. Taky jsme potkali několik lidí, kteří sice vyjeli na kopec, ale báli se jet dolů, takže jim skútr museli svézt a lidi šlapali pěšky. Byl tam všude nádherný výhled a i když byla neskutečná zima, přes všechen ten adrenalin to ani necítíte.

Když se řekne Colorado tak si určitě většina představí Aspen. Ten je ale poměrně „malý“, ještě dražší a hlavně daleko od Denveru. Tady v okolí Silverthorne je obrovské ski centrum Vail, Breckinridge, Copper Mountain, Keystone a plno dalších, takže pokud Vás USA láká na zimní radovánky, můžu jen vřele doporučit. A víte co je nejlepší? Sezona začíná v říjnu a končí až na konci května! 😳😁 A víte co nejzajímavější? V Coloradu je legal i marijuana takže nejen, že Vás všude provází vůně trávy 😂, ale taky jsou na každém rohu obchody, kde si můžete koupit marijuanu jako takovou, různé druhy koláčků a jiných sladkostí, olejíčky a mazátka, nebo si jen nechat ubalit joint 😂😎. A taky tam mají dost českých restaurací, takže jsme si za poslechu Haničky Zagorové mohli vychutnat svíčkovou a Plzeñ😁. Divíte se, že jsme se tam chtěli odstěhovat? 😂👍

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: