search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

Protože se blíží konec roku a všichni včetně mě a Viktora řeší zdravotní pojištění, rozhodla jsem se, že vám o tom něco napíšu 😁. A nebude to veselé psaní a čtení 😂. Zdravotnictví v USA je absolutně na prd. Jejich zdravotní pojištění je ale ještě o chlup horší. Dám vám příklad jo? Já měsíčně platím za zdravotní pojištění $226, to je ta nejlevnējší pojistka, kterou jsem mohla dostat, takže za rok je to nějakých $2 700, už to si myslím, že je docela dost peněz ( i když třeba Viky platí asi dvojnásobek), ale!! Ale když by se mi náhodou něco stalo, a já třeba musela jít do nemocnice, tak musím stejně zaplatit $9 000. To je moje copay, což znamená, že pojišťovna mi vždycky zaplatí až to co je nad $9 000. A když bych šla k doktorovi (třeba ale zubař v mém plánu vůbec není, toho musím zaplatit celého z vlastni kapsy!) tak musím stejně za každou návštěvu zaplatit $100. A to se vyplatí! Pro mě je tím pádem finančně mnohem výhodnější zajet si do Česka, kde si pořád platím (díky mami 😘) zdravotní pojištění. Ale počkat- to není všechno! Teď mi moje pojišťovna poslala takový pěkný dopis, že jsem prej strašně dobrý zákazník a oni si moc váži,  že za ten celý rok jsem nenavštívila ani jednoho doktora, takže jsem je nastála ani jeden dolárek, a za to mi prej zvyšují od ledna moji pojistku měsíčně na $453. Jakože WTF 😖😖😖. Ze zákona je zdravotní pojištění v US povinné, ale pokud ho nemáte, musíte zaplatit pokutu ve výši asi $700, takže příští rok jim kašlu na celé pojištění. A navíc mi každou chvíli někdo vykládá, že byl v nemocnici na zákroku i bez pojištění, a když řekl, že nemá peníze, tak po něm nic nechtěli 😂. Takže asi tak!

Velmi populární byla v USA samozřejmě Obamacare. Určitě jste všichni slyšeli, velmi diskutované  téma. Podle mě největší pitomost vůbec. Obamacare slibovala pojišťovnu všem za málo peněz, žádný copay apod. Což splnila, to zas ne že ne, ale jen pro lidi kteří měli roční příjem pod nějakých $21 000. Do této kategorie ale spadají jen lidi, kteří pracují na poloviční úvazek, jsou na pracáku, mají 20 dětí a podobně. Člověk, který dře šest dní v týdnu jak já, na to už nárok nemá 🙄😒.

Nárok na pojišťovnu „zdarma“ – dávám to do uvozovek, protože zdarma tady není nic, mají lidi na 65 let, ale pořád je to tak, že platíte copay, léky apod., ale aby to bylo dopravdy zadarmo, každy  měsíc Vám z důchodu strhnou kolem $100 ( pro normálně pracujícího člověka je důchod ve výši kolem $1 000). Není to hnus?

Jinak se zdravotnictvím jako takovým mám jednu zkušenost a ta je tak šílená, ze vám to musím vyprávět 😁. Jezdíme rádi na kole a většinou vyrážíme do parků určených přímo pro jízdu na kolech – malá cestička v lese, samé kořeny, zatáčky a kopečky opepřené různýma skokánkama, houpačkama, kladinama a podobně. Minulý rok z jednoho skokánku Viktor špatně skočil, spadl a zlomil si klíční kost. Protože to nebylo poprvé, hned věděl, která bije a že to je zlomenina, tak jsme jeli na pohotovost. Tam mu to zrentgenovali, řekli ze to je taková komplikovaná zlomenina na čtyři kusy a k tomu pár zlomených žeber a ať si zajde ke svému praktickému lékaři 😱😱😱. Šok no.1. Druhý den jsem zjistila, že jeho praktický lékař ten den neordinuje, proto jsem volala pojišťovně abych změnila jeho doktora na jiného, který by ho ještě ten den mohl vidět. Finally jsme se potkali s praktickým lékařem, který nám dal doporučení k ortopedovi (tady jen tak nemůžete jít ke specialistovi, vždycky potřebujete doporučení od obvoďáka 🙄) takže jsem zase obvolávala všechny ortopedy v okolí, kdo by ho ještě ten den mohl vidět. Ortoped ho poslal na další vyšetření k jinému lékaři-tudíž další obvolávání, domlouvání a vyřizování. Viky trpěl na místě spolujezdce a já na všecky řvala do telefonu 😂. Další den proběhlo další vyšetření a zase návštěva ortopeda, který řekl, že operace je nutná a mohla by proběhnout asi za týden. Devět dnů po úrazu! Šok no.2! Nakonec ho operovali myslím že v úterý (týden po úrazu 😂) a celá operace byla další katastrofa!

Ráno když jsme přišli do nemocnice, kde měla operace probíhat, jako první si nechali zaplatit něco přes $6 000, bez toho by totiž Viktora ani neoperovali. Už přesně si nepamatuju, jak dlouho operace trvala a jak dlouho jsem čekala, ale hned jak byl Viky po operaci, přišli pro mě ať si ho jdu obléct a hurá domů. Ten chudák můj byl ještě totálně zpitomělý po narkóze a vůbec po všem, a už mi ho cpali na kolečkové křeslo a nazdar! Není čas! 😱😂 Jenom dodam, že sakumprásk celá operace a všechno kolem (pohotovost, vyšetření, doktor) stála asi $10 000!

Doopravdy si važte té péče, kterou vám v Česku dopřávají! Já USA miluju ale tohle, tohleto je kalamita.

 

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: