search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

Miluju víkendové výlety, miluju Key Largo a miluju překvapení. Proto byl Viktorův dárek k mým 25.narozeninám jeden z nejkrásnějších víkendů a dárků vůbec. Než se o tom rozvášním 😁, musím napsat, že Florida Keys a Key Largo vůbec patří mezi místa, které na Floridě MUSÍTE navštívit. Key Largo je první z 43 ostrovů, které spojuje cesta a je ze všech Keys nejdelší.

Viktor mi i přes moje neúprosné vyzvídání řekl jen, že odjezd je v sobotu a plavky povinně s sebou takže už se fakt nemůžu dočkat. Já miluju překvapení a ráda i překvapení chystám, ale většinou to nevydržím a stejně to vyzvoním dřív 😁.

V sobotu ráno vyrážíme na motorce i se stanem a spacákama a protože je poměrně brzo a tím pádem žádný traffic na silnici (taky kdo by kam jezdil tak brzo 😁),  ani ne za hodinku a půl už si vychutnáváme snídani v naší oblíbené kubánské restauraci. Pokud pojedete kolem, určitě se stavte! Výborné autentické jídlo a super ceny 🤤🤤. IMG_0637

Po snídani mi Viky „předává“ dárek a bere mě do Dolphin Plus, kde budeme plavat s delfínama 😍🐬😍🐬. S doopravdickýma delfínama 😍😍. Jsem strašně dojatá (já se hrozně lehce dojmu a pak brečím ☺️). Na Key Largu je několik možností kde plavat s delfíny a i když nemám srovnání, Dolphin plus vřele doporučuju! Strašně příjemní lidé, krásné prostředí, delfíni mají opravdu obrovský prostor k plavání a můžete si vybrat z několika programů. Mrkněte na dolphinplus.com.

Náš program začíná asi půlhodinovou „přednáškou o delfínech“, kde zjišťuju, že o delfínech, kromě toho, že jsou roztomilí 😁, fakt nic nevím. Věděli jste, že delfíni se rodí s „vlasama“ které jim během dvou týdnů povypadávají, nebo že jejich hřbetní ploutev je u každého delfína jiná, tak jak u lidí otisky prstů? Nebo že i když mají výborný zrak a sluch, nemají vůbec žádný čich? Taky mají dva žaludky, a každý má svoje „jméno “ a normálně se oslovují! 😁🐬🐬

Po přednášce nás seznamují s „našima“ delfínama s kterýma budem plavat. Starší se jmenuje Dinghy a mladší je její dcera B.B. a vypadají obrovsky! Mám z nich opravdu respekt. Ne strach (i když-když za nima po těch schůdkách lezu, tak se trochu bojím), ale spíš vůbec nevím co mám čekat. Dinghy a B.B. jsou ale hrozně přátelské a hned k nám plavou, aby jsme je poškrábali na bříškách 😁. Jsou doopravdy vycvičené a sehrané a jedna baví Vikyho a druhá mě. Tlačí nás za paty před sebou, za ploutve tahají za sebou, nosí kytky, pusinkují, vyskakují a „zpívají“ a pořád se řehtajou 😁. Věnují  se nám něco kolem 40 minut, během kterých nám jejich „cvičitel “ vypráví další zajímavosti, které nám ukazuje přímo na jejich těle. Ve vodě jsme s nima ale sami 😁. Strašně mě to tady baví a vůbec se mi nechce vylézat z vody. Nakonec ještě krmíme rybkama (věděli jste, že delfín může spořádat až 15 kilo ryb denně? Jsem teď strašný odborník na delfíny 😂) a jdeme se projít po komplexu, kde plave celá delfíní rodina. Mimochodem, můžete si zaplatit fotografa, který vám tohle úžasné setkání nafotí a ještě ten den na CDčku předa 😁.

Protože je poměrně brzo, přesunujeme se do John Pennekamp State park. Mají tady strašně velký výběr aktivit. Můžete si půjcit kayaky, canoe nebo paddle boards, vyrazit na výlet na lodi se skleněným dnem, zaplatit si potápěčskou nebo šnorchlovací výpravu a plno dalšího. My jsme si zaplatili výlet za šnorchlováním, který trvá asi 2 a půl hodiny a stoji $30 na osobu. Dostanete i brýle a ploutve, jen šnorchl si musíte přinést nebo zakoupit. Místo, kde loď zastavuje je asi 30 minut vzdálené, takže na šnorchlování máme něco kolem hodiny a půl. A že je co vidět! Kromě spousty nádherných rybiček a korálu je určitě hlavní atrakcí víc než dva a půl metru vysoká a skoro dvě tuny těžká bronzová socha Ježíše. Je asi 7 a půl metru hluboko, takže k ní můžete (pokud jste lepší plavec než já 😁) pohodlně doplavat. Nejsem věřící, ale ten pohled na sochu Ježíše, kterého osvětlují podvodní sluneční paprsky – úžasné!

Než se loď vydá zpátky ke břehu, připlave nás pozdravit několik obrovských barracud, dokonce prý tady můžete vidět i nějaké druhy žraloků, ale ti se neukážou. V parku je i camp, ale ten je beznadějně zamluvený třeba klidně i na rok dopředu, takže spíme v našem oblíbeném Kings camp, kde na mole rybaříme, popíjíme rum a posloucháme delfíny 🐬🐬🐬.

Den nabitý krasnýma zážitkama! Doporučuju všem! Btw. pokud se stavíte u těch kubánců, dejte si churro! 😁🤤🤤

Viky? Děkuju ❤️

One comment on “Key Largo

  1. Tom píše:

    Super.!!!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: