search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

Myslím, že většina lidí, která sem přijíždí splnit si svůj American Dream, mají obavy co tady vlastně budou dělat. Když jsem se do USA před šesti lety chystala, vlastně jsem o tom ani moc nepřemýšlela. Těšila jsem se, a nemohla jsem se dočkat, a bála jsem se letu a imigrační kontroly na letišti, ale nepřemýšlela jsem o tom co tam  budu dělat. A ono to do sebe samo tak hezky zapadlo 😊.

Přiletěla jsem na začátku prosince a užívala si nádherného počasí (po tom vstávání o půl páté a oškrabování ledu z auta to byla balada 😁), oceánu a pláže, úžasného jídla, volného času, Viktora a po práci jsem ani nevzdechla, jooo to byly časy 😁. Někdy na začátku února jsme byli v jedné polské company, kde jsem se paní majitelky polky zeptala, jestli by o nějaké práci nevěděla a ta mi na papír napsala několik čísel, kam mám zavolat a zkusit to. Po asi dvouhodinové přípravě co řeknu ( moje angličtina byla fakt na úrovni základky 😁 jakože hi, one beer, good 😁) jsem zavolala na první číslo. Celý hovor proběhl asi takhle:

„ahoj, dostala jsem číslo a chtěla jsem se zeptat jestli bys neměl pro mě nějakou práci.“

„Ok, přijď zítra v 8 na tuhle adresu“

Hotovo. Domluveno. Až druhý den jsem zjistila, že jsem mluvila s majitelem malé restaurace, spíš jen malého bistra, a velkého cateringu. Majitelé byli velmi ortodoxní židi a díky nim jsem se o židech dozvěděla strašnou spoustu věcí 😁. V restauraci jsem dělala takovou holku pro všechno. Uklízela jsem restauraci, umývala nádobí, chystala saláty, předpřipravovala maso, jezdila jsem nakupovat, vozila obědy do školy, servírovala obědy a zkrátka co bylo třeba. Pracovala jsem jen od 9 do 4 od neděle do pátku a nárazově, když byl velký cataring, jsme dělali i 18 hodin 4 dny v kuse. Na začátku jsem dostávala $8/hod a když jsem po roce a půl odcházela, měla jsem $11/hod.

I když mě to docela bavilo, hlavně ta rozmanitost práce, a s celou skupinou jsme si sedli, asi po roce a půl jsem odešla hlavně kvůli pracovní době, a taky kvůli tomu, že jsme se nějak zasekli na těch $11 a i když jsem postupně měla víc a víc práce a povinností, nechtěli mi přidat. Navíc mi jedna česká známá nabídla, ať s ní jdu uklízet domky, tak jsem se rozhodla, že je čas na změnu a začala jsem uklízet.

Uklízeni mi hrozně vyhovovalo. Ze začátku jsme uklízeli spolu, ale postupem času jsem začala chodit sama. Dostávala jsem $12/hod a byla jsem velmi spokojená. Časem jsem se úplně osamostatnila, našla jsem si pár stálých zákazníků, měla jsem vetšinou jen domek denně (kolem $80-$100 za dum), takže velmi příjemná pracovní doba 😁. Do toho jsem si našla na jeden den práci v hotelové prádelně, kde jsem prala a sušila všechno ložní prádlo za $10/hod a nárazově jsem chodila obsluhovat nebo pomáhat do kuchyně do jedné cateringové company. Tam kde je jídlo mě to vždycky bavilo 😎.

Dneska je to už tři a půl roku, kdy mi zavolala další známá, že se stará o jeden starší manželský pár a protože chce změnit práci, jestli bych to nevzala. Na začátku jsem chodila jen na den dva, aby jsme věděli, jestli to půjde 😁 a nakonec jsem pustila všechno ostatní a začala jsem pro ně pracovat na plný úvazek. Mojí pracovní náplní je starat se o „mého dědka “ Maria, kterému bylo letos 90. Krátce po tom, co jsem tady začala pracovat si našli ještě jednu ošetřovatelku, která se stará o Mariovu ženu Shelly, které bude 88.

Je to práce, která není až tak fyzicky náročná (i když se s dědkem taky kolikrát pěkně nadřu 💪), ale je to spíš hodně o psychice. Každý, kdo se dostal do styku se starším člověkem, který třeba trpí demencí nebo Alzheimerem určitě ví, o čem mluvím 😁. Dědek má svoje nálady a je fakt, že ze začátku jsem to kolikrát hodně obrečela, a ještě dneska se mi stane, ze musím odejít se vydýchat, abych ho neposlala do p…😁). Fyzicky na tom dědek (nemyslím to ve špatném, jen je to můj pracovní název pro něho 😁) není až tak špatně, není ležák, ani na vozíku, takže se to dá zvládnout. Pro mě je to určitě nejlíp placená práce, teď mám nějakých $22/hod, takže doufám, že Mario ještě nějakou dobu vydrží 😁. Pracuju od pondělí do soboty od 9 do 5, ale protože máme hodně dobré a uvolněné vztahy, není problém odejít dřív, přijít později, nebo si jen během dne něco zařídit, vyřídit. Díky tomu vlastně vznikl cely nápad na tento blog, protože se kolikrát stane, že dědek si jde po oběde zdřímnout, takže si v klidu můžu psát 😁.

Joo, moje vlastně úplně úplně první práce byla na hotelu, kde jsem dělala jen tři dny, které mi domluvil jeden čech a který mi nikdy nezaplatil. Na to pozor! Pořád je plno lidí, kteří na vás budou chtít obohatit a podvést vás. Ale určitě plno lidí, kteří jsou jak já ☺️ a kteří vám rádi pomůžou. Jen tak pro příklad. Asi před měsícem sem přiletěli dva mladí muži, kterým jsme pomohli najít práci, takže hned po příletu mohli začít pracovat 😁.

Doopravdy se toho nebojte, práce je tady spousta, a kdo se práce nebojí, určitě něco najde! Good luck všem 😘.

Btw. na té hlavní fotce jsme s dědkem na špacíru 😁.

2 comments on “My jobs

  1. honza828 píše:

    Měla jsi štěstí!

    To se mi líbí

  2. Petr píše:

    fajn dědek, možná by se s ním dalo dobře pokecat co celý život dělal, jestli byl ve válce a tak. teda jestli si to pamatuje – ale tahle věková skupina si většinou pamatuje co bylo před 50ti lety ale neví co bylo před týdnem

    To se mi líbí

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: