search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

Vánoce. Většina lidí si asi vůbec nedovede představit trávit Vánoce někde v teple, a hodně lidí se mě ptá, jak to tady vypadá a jestli je tady vůbec ta správná vánoční atmoška. Máme! Sice to není ta Ladovská zima- zasněžená s děckama sáňkujícíma za domem (ale to už není ani v Česku, co si budem 😁) ale možná o to víc se tady tu atmosféru snaží vykouzlit.

Já Vánoce miluju a vždycky se na ně strašně těším. Letošní rok nám určitě hrálo do karet, že se asi dva týdny před Vánocema ochladilo, a měli jsme i rána, kdy bylo jen osm devět stupňů. Bájo. Určitě je rozdíl mezi Vánočkama v USA a Česku. Co je pro mě největší rozdíl? Jen podotýkám, že to píšu z mého pohledu, nehledám si žádné články a podobně, takže to někdo může vidět úplně jinak 😀.

Největší rozdíl pro mě je ve stromečku. V Česku je nejběžnější mít borovičku, zatímco tady je,aspoň u nás v South Florida, nejprodávanější smrček. Já jsem na tohle pitomá a nikdy si nepamatuju ty názvy stromů a pořád se někoho ptám, co že to vlastně máme a stejně si to nikdy nepamatuju 😁. Jinak má většina rodin stromeček doma ozdobený od začátku prosince a hned po Vánocích jde na ulic. Žádné zdržovačky. Ale nejvíc se mi líbí, že jsou všude obrovské vánoční stromky ve městě, ne jen pro každé město jeden 🎄🎄🎄.

Asi každý ví, že tady dárečky nosí Santa Claus, který cestuje po obloze na saních, co táhnou sobíci, leze do domu krbem a děti pro něho nechávají mléko a cukroví. Dárky se rozbalují až 25. ráno a pro většinu Amíků je 24.12 běžný den.

Možná že v Česku už to taky začíná být takové šílenství, ale tady lidi mají úplně neskutečné dekorace. Na internetu můžete najít seznam vyhlášených ulici a domů, kde dekoraci vážně posunuli na úplně jiný level. Docela by mě zajímaly ty účty za elektřinu 😁.

Neznám nikoho, kdo by se v Česku na Vánoce netěšil na bramborový salát, kapra nebo nějakou jinou rybku a asi 1367892 druhů cukroví. V USA mám pocit, že se to vůbec neřeší. Někdo má typickou Thanksgiving večeři s krocanem a vším okolo, někdo má celou šunku medovou, někdo si udělá roast beef a doopravdy je to rodina od rodina jiné. My jsme v práci pekli celého čuníka kupříkladu 😁.No a jejich typické tradiční cukroví vánoční…fuj hnus přeslazený 🤢😂! Jde vlastně jen o sušenku, která vypadá jak naše linecké a cílem je jen to ji co nejvíc vánočně barevně nazdobit. No good! Není nad naše marokánky (díky Markétko 🤤) a sádelničky (díky Slado 👍) a…no to by bylo na dlouho 😁.

Těch maličkých rozdílů by se našlo ještě spousta, ale tohle je nejvíc do očí bijící pro mě 😁. Jinak si myslím, že i tady je to pro spoustu lidi hlavně o tom, že trávíte čas se svou rodinou a kamarády ❤️.

Naše Vánočky byly letos poněkud hektické, protože jsme se dva týdny před Vánoci rozhodli, že kompletně zrekonstruujeme celou koupelnu, takže se všechno dělalo za poklusu a bylo to docela stresující 😁. Vánoce, svátky klidu a míru zkrátka 😁. Takže místo pečení cukroví a pití svařáku a nakupování dárečků se náš předvánoční čas smrskl hlavně na vybírání kachliček, umyvadel, zrcadel, světel a ještě na Štědrý den dopoledne jsme malovali 😁. Stromeček jsme si koupili (stromek téhle velikosti nás vyšel asi na $50) a nazdobili už na začátku prosince, kdy jsem dělala vůbec celou dekoraci, cukroví jsem si objednávala od jedné české holky, která peče na zakázku a naši kamarádi nám přivezli ještě tři obrovské krabice 🤤😘 a díky té koupelně jsem úplně skipnula vánoční úklid. Takže na Štědrý den jsme si na oběd udělali česnečku, dívali se na pohádky, povečeřeli bramborový salát s lososem, rozbalili si dárečky a měli jsme úplně typické Vánoce 😊. Byli jsme spolu, užívali si jeden druhého a o tom to celé je ❤️.

 

 

 

 

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: