search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

Když se řekne Florida, většina lidí si určitě představí palmy, pláž a oceán. A neříkejte, že ne 😁🏝. Přitom Florida může nabídnout mnohem víc. Opominu největší atrakce jako Disney a Universal studio apod. a napíšu vám o, podle mě, nejzajímavějších místech, kam se na Floridě podívat 😊.

Vezmu to od zdola nahoru, a jako první napíšu Dry Tortugas. Je to národní park, který leží asi 80 mil západně od Key Westu. Největší lákadlo je určitě skoro 200 let stará pevnost Fort Jefferson, na kterou bylo použito přes 16 milionů cihel, a je to největší cihlová stavba v Americe, ale taky úžasné šnorchlování a potápění-díky několika potopeným vrakům a korálovým ostrovům. Na Dry Tortugas se pohodlně dostanete trajektem z Key Westu a můžete na něm dokonce kempovat. Vážně to tam stoji za to 😊.

Pro všechny milovníky adrenalinu a zábavních parků je jak dělané Busch Gardens Tampa, nečekaně v městě Tampa, necelé čtyři hodinky cesty západně z Miami. Je to skoro 335 akrů velký zábavní park, který spadá pod SeaWorl Orlando, s africkou tématikou. Najdete tady osm velkých horských drah (nejdelší dráha Cheetah Hunt má skoro kilometr a půl 🤢😂), dvě vodní dráhy, Safari a nespočet jiných atrakcí se zvířátky, hudební show apod. Vstupné začíná kolem $90 za den, takže pokud máte cestu kolem, proč ne 😁.

Jen kousek severně od Tampy najdete městečko St.Petersburg, kde určitě stojí za to navštívit muzeum Salvadora Dalího. Jen za $24 můžete vidět přes 2100 ukázek jeho tvorby, včetně originálních náčrtků, poznámek a podobně 😁. Pro  lidi, kteří milují přírodu doporučuju Fort De Soto. Nádherný poloostrov s bílým pískem, který křupe jak sníh. Dá se tady i kempovat, a co je lepšího než usínat při poslechu vln? 🌊🌊🌊

Tentokrát zamířím až na samou hranici Floridy, kde asi 90 mil severozápadně od Tallahassee najdete městečko Chipley, a v něm Seacrest Wolf Preserve. Místo, kde se lidi a vlci potkávají v přírodě. Můžete se tady pohrát a vyfotit s vlkama, liškama, mývalama a ruznýma jinýma zvířátkama. Fakt! S vlkama!😁 Mají několik různých programů a nejlevnější začíná asi na $35. Dokonce je na místě přímo kemp, takže můžete se všema takovýma zvířátkama i přenocovat 🤠.

Oklikou zpátky do středu Florid, do Ocala National Forest Silver Springs. Nádhera nádherná. Místo, kde se natáčel Tarzan (ne ten poslední 🤭😁), kde můžete vidět aligátory, bobcaty, lišky, černé medvědy a dokonce opičky a kde je to fakt krásné. Můžete se projet na lodi se skleněným dnem, nebo všechno prozkoumat na vlastní pěst (a nebezpečí 😁) a zůstat v kempu. Tohle místo určitě nevynechat!!

Teďka zamířím překvapivě do města (já jsem spíš na tu přírodu 😊) a napíšu St. Augustine. Je to nejstarší město v USA známé pro svoji Španělskou koloniální architekturu, Španělskou kamennou pevnost Castillo de San Marcos, kde o víkendu můžete vidět dělostřelbu, pláže a úžasnou noční atmosféru plnou maličkých barů, kde hrají živé kapely. Jedno z nejkrásnějších měst, které jsem kdy navštívila 😊.

Zakončím to celé asi 25 mil od Gainesville na Devil’s Den. Prehistorický pramen v jeskyni, která je ve tvaru houby. Je tady hloubka přes 60 metrů a teplota vody se celoročně pohybuje kolem  22 stupňů. Můžete si zaplatit potápění nebo se jen tak ocáchat 😁. Tohle místo nejde popsat, to se musí vidět 😎.

Jako bonus vám přidám ještě Crystal River a Three Sisters Springs. Místo asi 80 mil severně od Tampy, kde v to správné roční období můžete plavat, nebo se projíždět na kayaku mezi kapustňákama, mořskýma kravičkama 😁🐄.

Těch míst, kam se na Floridě vydat je samozřejmě strašně moc, takže vy máte oblíbené místo, co tady není uvedeno, určitě mi dejte vědět 😘😁.

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: