search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

We live where you vacation. Oblíbená věta mnoha lidí žijících na Floridě 😁. Jenže je to taková dvousečná zbraň vlastně, protože my tady sice žijeme, ale pokud nemáme v bance pár milionů, nebo pokud nejsme v důchodu a nemáme v bance aspoň ze pár stovek tisíc (což teda nic z toho na mě rozhodně neplatí 😂), tak si to vždycky užijou víc ti, co sem přijedou na tu dovolenou 😊. Ale ono je to tak vždycky, žejo.

Já osobně jsem si na Floridu hrozně zvykla. Myslím, že se k sobě vážně hodíme ❤️. I když si kolikrát s Viktorem říkáme a plánujem kam se přestěhujeme, já už jsem vám o tom i párkrát psala, tak vždycky se shodneme, že to je jenom takové tlachání a že tady zůstanem. Ale i tady jsou věci, které mě neskutečně se..štvou a vytáčí a pak volám Vikymu a říkám mu, ať už hledá ten dům, který koupíme a že se stěhuju hned 😁.

Co mě fakt na Floridě nebaví?

1. Teď konkrétně budu mluvit přímo tady o tom spodku Floridy a vím, že stačí povyjet trochu (jakože 300 mil 😂) a není to tak hrozné, ale tady je prostě neskutečně přelidněné! Všude milion lidí, příšerný traffic, fronty a čekání a kalamita. Nedávno jsme chtěli jít chytat ryby k oceánu a nemohli jsem nikde v okruhu dvou mil zaparkovat. V pátek si chceme jít na večeři do nějakého lepšího podniku a na stůl se čeká hodinu. To prostě nechceš. Jo a jen tak mimochodem, minulý rok navštívilo Floridu 98 milionů lidí, takže jako chápete o čem mluvím 😁.

2. Hurikány! Máme tady období hurikánů, kdy nějaký může přijít a nikdo s tím nic neudělá. My jsme se letos Irmě vyhnuli protože jsme byli v Californii, ale ten pocit, kdy se ještě nevědělo, kam přesně se hurikán stočí a jestli to dům ustojí (když to píšu, tak se mi chce zase řvát, já jsem fakt hrozná 🙄) a jestli to všichni přežijí a když jsme se nemohli nikomu dovolat a já jsem nevěděla co se děje.. nepřeju nikomu!

3. Počasí. To je docela sranda, protože si myslím, že jsem počasí dala i do seznamu „co na Floridě miluju“, ale člověk je zkrátka věčně nespokojený tvor 😁. Je super mít teploučko v zimě a nemuset ráno oškrabávat námrazu ze zmrzlého auta, ale to strašlivé vedro v létě, kdy je vlhkost 80% a k tomu 38 stupňů. Uuuch 🤯😁.

 

4. K tomu počasí..na Floridě nemáme roční období. To je taky někdy nuda. Ne že by mi chyběly takové ty podzimní zasmušilé dny, kdy jenom leje, ale když je pořád léto tak vám ten rok strašně splývá. Už jsem to někde psala, že mi chybí babí léto a první krásné jarní dny. A někdy bych si i sněhuláka ráda postavila 😁.

5. Švábi. Máme tady všude ty obrovské šváby, kteří vždycky byli ve Faktor strachu 😂. Jsou velcí jak dětská pěst a vlezou vám všude. Všude! A je fakt těžké se jich zbavit. A ti největší umí létat. Jo. 😁

 

6. Ještěrky. To je další kapitola. Jsou všude. Normálně lezou v domě po zdech 😁. Mně třeba osobně nevadí, ale vím, že strašně moc lidí je nesnáší. Mně se spíš líbí, hlavně ty úplně maličkaté miminka, třeba Fero a Chesta je milujou a vždycky s nima laškujou 😁.

7. Když zůstanu u těch zvířat, tak na Floridě obecně je problém, že nikdy nevíte co vám kde vleze. Můžete totiž chytit medvěda v garáži, aligátora v bazénu a krajtu na zahradě. Nám se sice nikdy nic takového nestalo, ale často můžete vidět takové různé příběhy ve zprávách. Jednou jsme ale na jednom z našich výletů narazili na už mrtvou krajtu a ta musela mít aspoň ze tři metry. Vyhrabu fotku někde 😁.

8. Florida je úplná placka. Máme rádi přírodu, kopečky, lesy apod. a to tady nenajdete. Jediný kopec široko daleko je tady náš smeťák 😂. To je někdy docela nuda.

9. Máme tady černé díry. Faktik. Normálně se otevře zem a spolkne dům, auto nebo třeba jen kousek města. Je to kvůli množství podzemní vody a je to fakt strašidelné. To doufám nikdy nezažiju na vlastní kůži 🤭.  Nejsem žádný velký vědec, abych něco mohla vysvětlovat- takže se na to podívejte 😀 https://youtu.be/m4hzOa9TLco

10. Nevadí mi obrovské množství Cubánců a Mexiků a všech možných Jihoameričanů. Fakt ne. Vadí mi ale, že jsou celé čtvrti, obchody, firmy a všecko možné jiné, kde se jinak než španělsky nedomluvíte. Všude u lékařů, kamkoliv voláte, vám automaticky vyskočí možnost španělštiny, většinou ještě portugalštiny a kreolštiny. To je pak jasný, že tyhle lidi ani nemají potřebu se učit anglicky. A to mi přijde nefér 😁.

Ono všude je něco žejo. A když to vzemu kolem a kolem, není to tady zas tak špatné 😁.

 

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: