search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

Myslím, že tohle místo je jasná tutovka. Kdo by nechtěl vidět odkud startují rakety a raketoplány do vesmíru, že jo. Já jsem ostuda, protože i když už jsem na Floridě přes šest let, letos v lednu to bylo poprvé, kdy jsem tohle místo navštívila. A vřele doporučuju! Starým, mladým, děckám, NEtechnicky založeným ženám, anglicky nemluvícím lidem – všem se tam bude líbit, garantuju! 😊

Kennedy Space Center leží asi 220 mil severně od Miami na Cape Cenaveral. Je otevřeno každý den od 9 do 6 a cena jednodenní vstupenky stoji $50, ale můžete si připlatit třeba za oběd s astronautem apod. Pokud nejste nějací superodborníci, tak si myslím, že jeden den je ideální.

6074736B-7DEF-4C8B-A242-7A08E7446034I když přijíždíme do parku hned na devátou, davům se neubráníme a na Apolo/Saturn Center výpravu autobusem čekáme skoro 45 minut. Určitě ale stojí za to si počkat. Cestou nám náš průvodce ukazuje jednu z největších budov na světě VAB (Vehicle Assembly Building),ve které byly prováděny veškeré kontroly, opravy a úpravy raketoplánu před startem. Jedeme kolem Startovacího komplexu 39, kde jsou dvě odpalovací rampy a můžem okouknout i transportér, který raketoplány odvážel na rampy ( cesta necelých 6 kilometrů mi trvala celý den 😯😁). V komplexu přímo je rezervace, takže vidíme spoustu aligátorů, plameňáků a orlů. Paráda 😊. Přímo v Apolo/Saturn Center vidíme prvně film o historii Kennedy Space Centra a stavbě Appola. Další dveře nás vedou do Firing Room, kde i s odpočítáváním a vším co k tomu patři, sledujem startování Appola 8 ( co myslíte, neměla sem zas na krajíčku? 😁). Za dalšíma dveřma nás čeká jedna ze tří raket Saturn V, která dopravila lidi do vesmíru a šťastně se vrátila. Můžete vidět vesmírný prach na skafandru Alana Sheparda nebo Moon rover – vozítko zkonstruované na přejezd po měsíci, a plno dalšího. Na tuhle výpravu si vyhraďte aspoň tři hodiny.

Dál míříme na Space Shuttle Atlantis. Appolo bylo super, ale Atlantis je prostě Atlantis. Musím uznat, že celý způsob prezentace fakt stoji za to. Někdo udělal hodně dobrý job 😁. Raketoplán Atlantis byl čtvrtý raketoplán NASA a “ukončil kariéru “ v roce 2011 po odlétaných skoro 203 milionu kilometrů a teďka ho právě můžete vidět tady. Neskutečné monstrum. Kromě raketoplánu se můžete dozvědět plno informací o Hubbleovém vesmírném dalekohledu, zažít stejný pocit jak při startu rakety, nebo uctít památku astronautů, kteří zahynuli.

I když jsou Atlantis a Appolo centra ty hlavní atrakce, celé Kennedy centrum stojí za to. Ať už Rocket garden, kde jsou vysloužilé rakety, fontána J.F.Kennedyho nebo nové zrekonstruované vesmírné vozítko nebo celá síň slávy Legends and Heroes 😁.

Vím, že to píšu skoro u každého místa, ale i tohle je místo, které musíte zažít. Pokud máte cestu kolem, neváhejte. Zážitek na celý život 😊.

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: