search instagram arrow-down

Kontakt

Taky me najdete na Facebooku pod Zivotnafloride a v pripade dotazu a pripominek me kontaktujte na zivotnafloride@hotmail.com

Další věc, která k Floridě neodmyslitelně patří jsou aligátoři 🐊🐊. Jsou všude a někdy i tam, kde by jste je rozhodně nečekali. Máme tady odhadem asi 1,3 milionů aligátorů a kolem 200 tisíc krokodýlů, takže se jim fakt nevyhnete 😊. Dobrá zpráva ale je, že jsou hodní a od roku 1948 do minulého roku napadli jen 23 lidí. Prý 🤔😁. Najít je na zahradě v bazénu bych nechtěla, ale pokaždé, když je vidíme ve volné přírodě, jsem nadšená. Tyhle obrovské příšery mě baví.  Je spoustu míst, kde je můžete potkat a já vám napíšu moje nejoblíbenější ☺️.

Arthur R. Marshall Loxahatchee National Wildlife Refuge. Jedno z mých nejoblíbenějších míst tady vůbec. Je to skoro 140 000 akrů zábavy v Everglades 😁. Nespočet možností jak se zabavit. Můžete jít na hike, na projížďku na kole, rybařit nebo jít na lov, nebo jen sedět a pozorovat krásnou přírodu a plno zvěře 😁. Kromě aligátorů tady můžete potkat až 250 druhů ptáku a taky rysy, jelínky, hady, želvy a barco možného 😁. My tam jezdíme na kayak. Pět a půl mílový okruh vás vede krásnou přírodou plnou mandrovníků, leknínů a božského ticha. Tady jste v bezprostřední blízkosti aligátorů, proplouváte přímo nad něma nebo vedle nich a  fakt to stojí za to. Ještě se nám nestalo, aby jsme nic neviděli a několikrát jsme měli štěstí vidět i aligátoří miminka. Pokud jste jen trošičku outdoor, tak doporučuju- přímo u tohoto okruhu je půjčovna kayaků a canoe 😁🛶🐊. Hurá na ně!

 

Další místo mě  inspirovalo k psaní tohoto článku. Minulý týden jsme si udělali výlet na západní pobřeží po jedné z nejkrásnějších scénických cest na South Floridě – Tamiami Trail nebo taky US 41. Z Miami do Naples je to kolem 100 mil a nebudu kecat když napíšu, že jsme viděli odhadem asi tisíc aligátorů a kormoránů a různých pipek a ptáků 😁.  Můžete se zajít podívat do Indiánské vesničky, nebo se mezi aligátory svézt na vznášedle. Taky doporučuju si udělat malou zajížďku po Loop road, která je asi v polovině cesty a kde si v klidu můžete zastavit a pozorovat veškeré zvířectvo z blízka 😁.

 

Dalším místem je Billie Swamp Safari. Bereme tam každou naši návštěvu a ještě se nestalo, že by se tam někomu nelíbilo 😁. Tohle už je typický zábavní park, ale protože je asi 80 mil západně z Fort Lauderdale, jsou i dny, kdy jste jediní návštěvníci 😁. Safari leží v jedné z indiánských vesniček a kromě aligátorů tady můžete vidět i želvy, hady, vydry, pumu, papoušky, medvěda a jiné zvířata. Jednou jsme viděli i vodní buvoly a mezi moje oblíbené patří čuňátka bradavičnaté 🐷😎. Opět říkám, že to jsou zachráněnci, žádné týraní zvířat ani typická Zoo. Můžete se projet na vznášedle ( $20) nebo na eko bugině ($25) a taky vidět krmení aligátorů 😁.  Maji k dispozici i malé indiánské chatičky, kde můžete strávit noc a poslouchat aligátoří chrochtání, malý obchodech s typicky indiánským zboží a male bistro, kde můžete ochutnat jak chutná aligátor 🐊.

 

Další moje oblíbené místo je Riverbend Park na Loxahatchee river. Jediná nevýhoda tohoto parku je, ze sjíždíte řeku, takže zpátky musíte proti proudu. Není to žádná divočina, ale někde se řeka pěkně kroutí, takže to může být krapet náročné. Přímo v parku si můžete půjčit kayak nebo canoe na vodu, ale i kola a vyrazit na asi 10ti mílový okruh. Plno aligátorů, želv, hadů, pipek a k tomu nádherná příroda! Jednou jsme viděli i sovy 🦉. Doporučuju vyrazit brzo ráno než se tam nahrnou lidi. Joo a jsou tam splavy. Jednou jsme se tam jaksi zašprajcli a otočili. To jste neviděli jak rychle jsem byla zpátky na kajaku v hrůze, co mě chytne ve vodě za nohu 😁🐊.

 

Na posledním místě jsem byla všehovšudy asi dvakrát a tudíž se omlouvám, že nemám žádné fotky. Pokud chcete něco klidnějšího a nechcete se pouštět do dobrodružství jako je kayakovani mezi aligátorama, tohle místo je pro vás jak dělané. Mluvím o Everglades Aligator Farm v Homesteadu asi 50 mil jihozápadně od Miami. Je to nejstarší aligátoří farma na Floridě. Maji tady přes 2000 aligátorů od úplně nejmenších až po ty úplně největší, spoustu hadů i pavouků a podobné havěti 😁. Můžete se projet na vznášedle, vidět krmení, nebo jak nějaký šílenec “přemůže “ aligátora. Celá show se vším všudy stoji kolem $40, takže za poměrně málo peněz docela dost muziky 😁.

Ať už si vyberete jakékoliv místo kde se potkat s aligátorem, určitě to bude stát za to. Tyhle potvory prostě jen tak v Česku neuvidíte 😊🐊🐊.

Zanechat odpověď
Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: